Ami kérdéses…
A megoldás elég egyszerű, amennyiben elfogadjuk az alaptételt: a dolgozói juttatások elsÅ‘dleges célja a dolgozók szociális jólétének megerÅ‘sÃtése, motivációjuk javÃtása, a jó munkaerÅ‘k megtartása. Ezek az eszközök tehát az Å‘ érdeküket szolgálják, Ãgy kézenfekvÅ‘ felkÃnálni nekik a választás lehetÅ‘ségét.
Egyszerűen adódó következtetés: elégedettebb az a munkavállaló, akinek van beleszólása abba, milyen béren kÃvüli formát szeretne saját magának. A kedvezményes adózás mostani megnyirbálása lehetÅ‘séget ad arra, hogy ezt a szabadságfokot azok a cégek is bevigyék a rendszerbe, ahol eddig nem ez volt a jellemzÅ‘.
Esetükben már önmagában az, hogy felmerül a választás lehetÅ‘sége, gesztusértékű jelzés a dolgozók felé. Ráadásul az általában rendelkezésre álló eszközökkel ennek a megvalósÃtása sem ütközhet különösebb akadályba – ráadásul szintén fokozza a dolgozói juttatások gondoskodó jellegét.
Egy miniatűr közvéleménykutatás a tervezés nyűgjeinek jó részét is leveheti a munkaadó válláról – amennyiben gondosan és precÃzen fogalmazzák meg a kereteit, és hasonló körültekintéssel és odafigyeléssel valósÃtják meg